Sanniki w Sukcesji

22 września odbył się wernisaż wystawy „Sanniki. Na strunach historii”. To już druga – i pierwsza łódzka – odsłona tej ekspozycji. Zdjęcia stanęły na sztalugach w centrum handlowo-rozrywkowym „Sukcesja” (al. Politechniki 1) a dzięki przestronności udostępnionego nam miejsca, udało się pokazać wszystkie przygotowane na wystawę prace. Ich autorzy to członkowie Foto Humanum: Janusz Adryjańczyk, Jacek Jerominko, Jacek Rutkowski, Wiktor Sawiuk, Jan Konrad Soborowski i Janusz Stasiak, Katarzyna Turkowska, Natalia Zdziebczyńska i Lidia Zysiak, . Prezentowane zdjęcia to rezultat fotograficznych wycieczek ekip Foto Humanum do Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach, pierwszego partnera przedsięwzięcia. Prezentowana już była w sannickim pałacu i spotkała się tam z dużym zainteresowaniem.

Na wystawę w „Sukcesji” złożyło się niemal 40 zdjęć dużego formatu, do tego kolejne dziesiątki zdjęć pokazaliśmy w prezentacji na ekranie wielkiego telewizora. Wernisaż odwiedziła silna ekipa – z panią dyrektor Moniką Patrowicz na czele – z Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

Wyjątkowy charakter wernisażu zawdzięczamy kolejnemu partnerowi wystawy, Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi – wernisaż uświetniły swoim recitalem dwie młodziutkie gitarzystki z tej szkoły Aniela Milala i Oliwia Osmolińska.
Kolejną niespodzianką dla gości wernisażu był piękny katalog wystawy, przygotowany przy współudziale P.U.H. „Tęcza” (dziękujemy!).

Podziękować też chcemy kolejnym życzliwym ludziom i instytucjom. Naprawdę trudno byłoby zorganizować wystawę w „Sukcesji” bez pomocy Artystów dla Olinka i Małgorzaty Bajur oraz łódzkiej Palmiarni. Dziękujemy też Plastrowi Łódzkiemu za obfitą fotorelację w internecie. Partnerem medialnym, oprócz Plastra Łódzkiego, było też Radio Łódź.

Wystawę w „Sukcesji” oglądać można jeszcze tylko do 15 października (poziom -1)

Zdjęcia dokumentalne z Sukcesji – autorzy Natalia Zdziebczyńska, Jan Konrad Soborowski, Wiktor Sawiuk i Antoni Buraczewski.