Poplenerowa wystawa „Pojezierze Drawskie”

10 stycznia 2018 roku podsumowaliśmy ostatecznie XV plener Foto Humanum, który, tym razem, był jesienną wyprawą na Pojezierze Drawskie. Podsumowaliśmy, oczywiście, poplenerową/pokonkursową wystawą „Pojezierze Drawskie 2017” w Galerii Przędza. Tematem zdjęć była, oczywiście, jesień, nie obyło się też bez serii zdjęć zrobionych podczas wizyty w gospodarstwie „Agroturystyka Ul”, gdzie na dwóch tysiącach hektarów łąk żyje największe w Europie (ok. 400 szt.) stado koni utrzymywane w dzikim stanie.

Oprócz pięknych zdjęć na ścianach kawiarni Przędza, najważniejsze było, rzecz jasna, poznanie werdyktu konkursowego jury. Nie zawiedli tu nasi przyjaciele z Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Szefem jurorów był Sławomir Grzanek – prezes ŁTF – zdjęcia oceniali z nim Witold Krymarys, Mariusz Nowicki i Robert Tarczyński. Zakwalifikowali oni na wystawę 29 zdjęć, spośród nich wytypowali trzy nagrody oraz trzy wyróżnienia.

I nagrodę przyznano Janowi Brdejowi za zdjęcie „Jesienny wiatr”

II nagrodą uhonorowano Wiktora Sawiuka za zdjęcie „Chwila słońca”

III nagrodę zdobyła Magda Janas za zdjęcie „Jesień puka do okna”.

Wyróżnienia (równorzędne) zdobyli: Katarzyna Turkowska (zdjęcie „Piękne i smutne”), Marek Popiela („Co dziś robiłeś?”) oraz, debiutant jako uczestnik pleneru i konkursu, Jacek Bzdurski („Dwa punkty widzenia”).

To już trzecia wystawa pokonkursowa, na której goście wernisażu przyznali nagrody publiczności – ta forma vox populi bardzo się najwyraźniej spodobała. Wyniki szybkiego głosowania wskazały na dwie równorzędne nagrody. Tak więc, pupilami publiczności zostały zdjęcia: „Straszny śpioch” Ewy Kacperek oraz „Jesień puka do okna” Magdy Janas. Gratulujemy! Wystawa w kawiarni Przędza (Piotrkowska 107) wisieć będzie przez kilka najbliższych tygodni, tak że kto nie dotarł na wernisaż prace może obejrzeć.

Dziękujemy jurorom, gratulujemy laureatom. I… do zobaczenia na następnym plenerze.

Nagrodzone i wyróżnione prace w Konkursie Poplenerowym „Pojezierze Drawskie”.

 

Pozostałe prace biorące udział w wystawie.