Z Rondem po Bałutach

„Bałuckie światy, w poszukiwaniu tożsamości” – to nazwa projektu, realizowanego przez Bałucki Ośrodek Kultury Rondo (ul. Limanowskiego 166), partnerską instytucję Foto Humanum. I właśnie nasze stowarzyszenie wzięło na swoje barki prowadzenie fotograficznych warsztatów – bo na tym projekt polega. To dwudniowe zajęcia, których pierwszą częścią jest fotograficzny spacer po wyznaczonym fragmencie Bałut. Wszystkich chętnych uczymy pracy z aparatem fotograficznym – prawidłowego naświetlania, kadrowania itp. Druga część warsztatów to spotkanie w BOK Rondo, gdzie na ekranie wyświetlamy zdjęcia uczestników spaceru, wspólnie je omawiamy, korygujemy, podpowiadamy optymalny sposób obróbki w darmowym programie graficznym.

Pierwsze zajęcia – lipcowe – za nami. Rozpoczęliśmy spacer na ul. Lutomierskiej, przeszliśmy się takimi ulicami, jak Wrześnieńska, Piwna, Limanowskiego, Bazarowa, Rybna, Żytnia, skończyliśmy na… ruinach Polfy (tam powstało zbiorowe zdjęcie). Następnego dnia, oczywiście, spotkaliśmy się w Rondzie na pokazie i omówieniu zdjęć.

Przed nami drugie warsztaty, zaplanowane na 29, 30 sierpnia 2017. Tym razem  tematów szukać będziemy w rejonie ulic Franciszkańskej, Wojska Polskiego, Marysińskiej, Marynarskiej i w Parku Promienistych. Zapraszamy wszystkich chętnych, o szczegółach poinformuje na swojej stronie internetowej BOK Rondo.

Efektem warsztatów będzie nie tylko wystawa – wykonane przez uczestników spacerów zdjęcia mają też szansę trafić do wydawnictw Bałuckiego Ośrodka Kultury.