19 Otwarty plener fotograficzny PÓŁWYSEP HELSKI 2019

Historia się powtórzyła! Tak jak w ubiegłym roku na zimowy plener musiałam szukać nowego miejsca, tak i teraz zdarzyło się. A w związku z tym i nastąpiły, niewielkie, ale i zmiany. Otóż: plener jest od 23-27. stycznia 2019, czyli jak zwykle od środy do niedzieli (to wychodząc na przeciw postulatom babć i dziadków, choć nie tylko….), mamy pokoje 1 i 2 osobowe, więc trochę wzrosły ceny, i zapisy przyjmuję do 6 stycznia (ilość miejsc ograniczona, więc ważna szybkość zgłoszenia) Pozostało to samo, czyli: brak wyżywienia (dostęp do kuchni, w pokojach lodówki, czajniki i zastawa stołowa – w niektórych aneks kuchenny) Cała reszta opisana jest, jak zwykle – w załącznikach A oto jak wygląda zaproszenie na ten plener… nie skusicie się?

ZAPRASZAMY NA 19. OTWARTY PLENER FOTOGRAFICZNY 

Półwysep helski – a właściwie Mierzeja Helska albo potocznie Hel – fascynuje nie tylko Polaków. Nic w tym dziwnego – jak wynika z rankingu ogłoszonego przez serwis The World Geography, to w końcu jeden z najpiękniejszych półwyspów na świecie.Sprawdźmy więc 7 powodów dlaczego warto wybrać się na Hel. Szczególnie zimą. 

1. Dwa morza – z jednej strony bezkres Morza Bałtyckiego a zaledwie kilkaset metrów dalej Zatoka Pucka (zwana Małym Morzem)

2. Najpiękniejsze plaże – w niektórych miejscach mają nawet kilkadziesiąt metrów szerokości. Taka wielka piaskownica kreatywnemu fotografowi wystarczy na godziny niebanalnych sesji.

3. Niezwykła historia i kultura – półwysep to i dziś połączenie niesamowitej kaszubskiej i rybackiej kultury.

4. Niesamowite krajobrazy – znajdziesz je na całym półwyspie. A jest gdzie szukać: 34 km długości, szerokość od 300 m u nasady, poprzez 150 m w najwęższym miejscu do około 3 km na cyplu.

5. Moc atrakcji nie tylko wodnych – począwszy od wiejącego wiatru po siarczysty mróz…

6. Teren inspirujący fotograficznie – poza atrakcjami wyżej opisanymi to najsilniejsza strona Helu. W poszukiwaniu inspirujących plenerów pomoże świetna sieć wydeptanych w śniegu ścieżek z najpopularniejszą trasą wzdłuż zatoki aż do samego Helu. Dla spragnionych większej dawki adrenaliny są również spotkania trzeciego stopnia z wszelakimi mewami, lodówkami i kormoranami…

7. Wreszcie siódmy powód – o tej porze na Helu jest naprawdę pusto. Nikt nie zasłoni widoku, nikt nie wystraszy pięknych i rzadkich ptaków.

Co prawda do 23 stycznia jest jeszcze trochę czasu, wymogi rezerwacji noclegów sprawiają jednak, że z decyzją o wyjeździe trzeba się spieszyć (nie tylko ze względu na czas, ale również na liczbę miejsc) – zapisy przyjmujemy tylko do 6 stycznia. Zapisy i szczegóły: info@fotohumanum.org.pl lub 602-660-602.