Leniwy Niedzielny poranek – Wernisaż wystawy

Tym razem nasz kolega Jacek Jerominko zaprasza na LENIWY NIEDZIELNY PORANEK do Szwajcarii, 21 lutego, jak zwykle o godz. 18.30

Jacek Jerominko fotografią zainteresował się w latach 60 XX wieku. Do dziś z dużym sentymentem wspomina prace nad wywoływaniem czarno-białych filmów. Wtedy to ograniczona ilość klatek na negatywie wymuszała głębsze zastanowienie się fotografującego nad kompozycją kadru … Technika cyfrowa zniosła to ograniczenie, pozwalając wykonywać setki zdjęć z nadzieją, że coś z tego wyjdzie.

Tematem wystawy jest portret miasta w niedzielne przedpołudnie. Jak wspomina autor: cisza, spokój i relaks. Bardzo poukładani obywatele tego bardzo poukładanego kraju najwyraźniej wolą wtedy posiedzieć w domach, co zresztą daje się na zdjęciach zaobserwować – wspomina.
To przedpołudnie to jednocześnie krótki czas, jaki autor mógł, zwiedzając i nie oglądając się na pogodę, poświęcić fotografowaniu tego, co go interesuje w każdym z dwóch portretowanych miast – starówki. – Mimo trudnych warunków fotografowania zdjęcia wywołują u mnie miłe wspomnienia – mówi autor.

Zapraszamy