Roztocze 2017 – Nagrody i wyróżnienia

XIV plener Foto Humanum, czyli czerwcową wyprawę na Roztocze podsumowaliśmy 23 sierpnia 2017 wernisażem poplenerowej wystawy w Galerii Przędza. Prace na wystawę zakwalifikowało jury, ono też wybrało, które zdjęcia i którzy autorzy zostaną wyróżnieni. Nowością było nagrodzenie laureatów nie za pojedyncze zdjęcia a za więcej prac. Jury pracowało w składzie: Sławomir Grzanek (przewodniczący, prezes Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego), Tadeusz Hałatek (ZPAF, ŁTF) i Robert Tarczyński (ŁTF). Dziękujemy! Bogactwo tematów i pomysłów autorów wystawionych zdjęć świadczą, że decyzja o ponownej wyprawie na Roztocze była trafiona.

Jurorzy zdecydowali o następującym podziale nagród i wyróżnień:
1. miejsce Jan Brdej (za zdjęcia „Lot nad zbożem”, „Rolnik”, „Stary młyn”).
2. miejsce Mariusz Nowicki („Uśmiech”, „Na linii horyzontu”, „W czasie burzy”)
3. miejsce Witold Krymarys („Roztocze 1″, „Roztocze 2″).
Przyznano też równorzędne wyróżnienia, tym razem za pojedyncze zdjęcia:
Maria Hejduk (debiut na plenerze i w konkursie) za zdjęcie „Schody do nieba”, Katarzyna Turkowska („Przydrożna”) oraz Krzysztof Wojciechowski („Krajobraz 1″).
Zebrani na wernisażu członkowie i sympatycy Foto Humanum spontaniczne przyznali „nagrodę publiczności” Małgorzacie Wojciechowskiej (także konkursowej debiutantce) za zdjęcie „Przemijanie”.

Na wernisażu gościliśmy zaprzyjaźnionego z Foto Humanum Krzysztofa Sobocińskiego z Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach, gdzie, przypomnijmy, niedawno otwieraliśmy wystawę „Sanniki. Na strunach historii”. Przyjechał też – aż z Nowego Sącza – laureat pierwszego miejsca Janek Brdej, który odebrał przy okazji dyplomy za wyróżnienia w poprzednich konkursach.

Nagrodzone i wyróżnione prace w Konkursie Poplenerowym „Roztocze 2017”.

Nagroda publiczności.

 

Pozostałe prace biorące udział w wystawie.