„Percepcja” na Politechnice Łódzkiej

Prace członków stowarzyszenia Foto Humanum oglądać można nie tylko na wystawach – indywidualnych, zbiorowych, poplenerowych – w łódzkiej Galerii Przędza przy ul. Piotrkowskiej 107. Obecni jesteśmy też w innych galeriach w Łodzi i kraju, jak choćby z wystawą „Pałac w Sannikach. Na strunach historii”, która gościła już w kilku miastach. Inną formą prezentacji twórczości członków Foto Humanum jest m.in. internetowa Galeria Foto Humanum.

Wystawa „Percepcja”, której wernisaż w galerii ZPAF „Krótko i węzłowato” odbył się 11 lipca 2018 roku to – nawet na tle bogatego dorobku Foto Humanum – przedsięwzięcie wyjątkowe. Do zaprezentowania prac członków Stowarzyszenia zaprosiła nas bowiem Galeria „Krótko i Węzłowato” prowadzona przez łódzki oddział Związku Polskich Artystów Fotografików. Takiemu zaproszeniu się, oczywiście, nie odmawia a prestiżowe „zamówienie” zrealizowaliśmy proponując na wystawę po jednej pracy każdego autora – członka Foto Humanum – który zdecydował się przedstawić do wyboru kilka zdjęć ze swojego dorobku.

Wernisaż wystawy w pałacyku Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej przy ul. Wólczańskiej 213 był okazją do zaprezentowania Stowarzyszenia i jego działalności bywalcom galerii. Miłych słów autorom prac nie szczędził prof. PŁ Adam Markowski, wieloletni opiekun Galerii „Krótko i Węzłowato”, on też przedstawił zebranym autorów zdjęć. Przedstawiciele Foto Humanum opowiedzieli nieco o działalności i historii swojego Stowarzyszenia, w otwarciu wystawy uczestniczyli też, z dobrym słowem pod adresem Foto Humanum, prezes Oddziału Łódzkiego ZPAF prof. Leokadia Bartoszko  oraz współopiekujący się galerią prof. PŁ Krzysztof Wojciechowski. Było elegancko i artystycznie a wystawie towarzyszył pamiątkowy folderek. Autorzy zdjęć, składających się na wystawę „Percepcja” to (alfabetycznie):

 1. Janusz Adryjańczyk
 2. Anna Aulak
 3. Jan Brdej
 4. Jacek Bzdurski
 5. Jacek Jerominko
 6. Kazimierz Król
 7. Krzysztof Książek
 8. Piotr M. Rutkiewicz
 9. Jacek Rutkowski
 10. Jolanta Sawiuk
 11. Wiktor Sawiuk
 12. Elżbieta Skibicka
 13. Jan Konrad Soborowski
 14. Janusz Stasiak
 15. Marek Stoliński
 16. Bogumił Szpecht
 17. Katarzyna Turkowska
 18. Anna Ulacha
 19. Małgorzata Wojciechowska
 20. Lidia Zysiak