Pieniny 2018 – Wystawa, Nagrody i Wyróżnienia

18 Otwarty Plener Fotograficzny, który Foto Humanum zorganizowało w ostatnich dniach września 2018 roku podsumowaliśmy 28 listopada poplenerową-pokonkursową „Pieniny 2018” w naszej galerii w kawiarni „Przędza”. Na wystawę trafiły zdjęcia wytypowane przez jurorów, spośród których wybrali oni te, które zasługiwały, ich zdaniem, na nagrody i wyróżnienia. Przed odczytaniem werdyktu jury i wręczeniem dyplomów przyjęto uroczyście nową osobę do Foto Humanum – legitymację członkowską otrzymał Krzysztof Wandelt. Konkursowe jury w składzie: Sławomir Grzanek (przewodniczący), Mariusz Nowicki, Robert Tarczyński i Ryszard Sąsiadek zakwalifikowało najpierw 32 zdjęcia na wystawę, spośród nich część uhonorowało wyróżnieniami i nagrodami. I tak:

1 miejsce w konkursie jury przyznało Janowi Brdejowi – za zdjęcia „Dumny”, „Przed wschodem”, „Słoneczko”, „Światło w zamku” i „Żwirownia w Dębnie”.

2 miejsce zdobyła Anna Ogar za zdjęcia „Owce” oraz „xxx”.

3 miejsce przypadło Małgorzacie Wojciechowskiej za zdjęcie „Kościół w Kluszkowcach II”.

Wyróżnienia zdobyli: Jerzy Meyer (zdjęcie „Krajobraz”), Marek Stoliński („Wieczorowa porą w chmurach” i „Niebawem koncert”, Janusz Adryjańczyk (zdjęcia „Wstęga” i „Jaki świat jest piękny”) oraz Elżbieta Lejbrandt („Tatry w ogniu”).

Tradycyjnie już wernisażowi goście wybrali nagrodę publiczności. Głosowano na wiele różnych zdjęć – wyraźnego faworyta nie było. Równą – i największą – liczbę głosów dostały dwa zdjęcia: „Owce” Anny Ogar i „Trzy Korony” Jurka Meyera.

Nagrodzone i wyróżnione prace w Konkursie Poplenerowym „Pieniny 2018”.

Pozostałe prace biorące udział w wystawie.