Podróż po chińskiej prowincji Guandong – Wernisaż wystawy

Zapraszamy w kolejną fotograficzną podróż.
Ze Szwajcarii Jacka Jerominko przeniesiemy się do Azji, do chińskiej prowincji Guangdong , a oprowadzi nas po niej autor wystawy – Andrzej Kuchno.
Nastąpi to 21 marca o godz. 18.30 w galerii przędza, Piotrkowska 107
Andrzej Kuchno
Urodził się w Stalowej Woli. Absolwent Wydziału Biologii UMCS i studiów MBA University Of Illinois w Chicago. Zawodowo zajmuje się zarządzaniem produkcją leków.
Fotografia (oprócz muzyki) to jego życiowa pasja. Praktykuje ją wszędzie, gdzie przebywa: w Warszawie, w której stale mieszka i w czasie prywatnych podróży po kraju i świecie. Dwa lata mieszkał i pracował w Słowenii, która zafascynowała go swoją historią, pięknymi i różnorodnymi krajobrazami oraz serdecznością ludzi, których tam spotkał. Swoją fascynację Słowenią starał się popularyzować w Polsce między innymi w drugim programie Polskiego Radia, gdzie miał możliwość przygotowywać i współprowadzić kilka audycji z cyklu „Cztery Struny Świata”. Przedstawiał w nich słoweńską muzykę inspirowaną tamtejszym folklorem i opowiadał o tym niewielkim, ale bardzo ciekawym kraju. Pasja fotograficzna zaowocowała przywiezieniem ze Słowenii ponad 10 tysięcy zdjęć. Dwa z nich wygrały konkurs na najlepsze zdjęcie Słowenii 2012, organizowanym m. in. przez Słoweńska Izbę Turystyczną. Prace te były prezentowane w prestiżowej galerii plenerowej, w głównej alei parku Tivoli w Lublanie, gdzie zazwyczaj wystawiane są prace wybitnych fotografów z całego świata. Prawa do fotografii zostały zakupione przez Słoweńską Izbę Turystyczną w celu wykorzystania we własnych folderach reklamowych. Zbiór fotografii pod nazwą „sLOVEnia” z 2012 roku, pokazujący w sposób niestandardowy ulubione miejsca autora w tym przepięknym kraju, był prezentowany w łódzkiej galerii fotografii „Olimpijka”.
Kolejnym projektem jest zbiór zdjęć z prowincji Guandong. Powstał w trakcie trzymiesięcznego pobytu w południowych Chinach w 2015 roku i ukazującym fascynację autora spotkanymi ludźmi, skomplikowaną historią oraz niezwykłym skokiem cywilizacyjnym tego rejonu. Wystawa „Zao Shang Hao” była prezentowana po raz pierwszy w Łodzi, w kwietniu i maju 2016 roku. Druga odsłona, poszerzona do ponad 100 fotografii, miała miejsce w kwietniu i maju 2017 w Stalowej Woli i spotkała się z dużym zainteresowaniem i ciepłymi opiniami odwiedzających.
Zapraszamy.