Trzy wystawy, trzy galerie, dwa dni

Aż trzy wernisaże w dwa dni – tak wygląda apogeum obchodów 10-lecia Foto Humanum. Odbędą się one w dniach 7 i 8 czerwca br. a więc niemal dokładnie dekadę po powołaniu stowarzyszenia, co – przypomnijmy oficjalnie nastąpiło 2 czerwca 2009 roku.
I tak: w piątek 7 czerwca zapraszamy do zaprzyjaźnionej, partnerskiej Galeryjki Olimpijki przy ul. Piotrkowskiej 132, gdzie ciut po godz. 18 otworzymy wystawę autorstwa Jana Brdeja. Autor to, rzecz jasna, członek Foto Humanum, od 2017 roku należy także do najbardziej prestiżowej światowej organizacji fotografów FIAP. Mieszka w Nowym Sączu a pokaże „Rytmy jazzu”.
Tego samego dnia, godzinę później, już w naszej galerii w kawiarni Przędza przy ul. Piotrkowskiej 107, otworzymy wystawę „Twarze Foto Humanum z przymrużeniem oka…”. Nietrudno zgadnąć, że złożą się na nią portrety, często w zaskakujących ujęciach, członków stowarzyszenia.
Po jazzowo-portretowym piątku – sobota z największą ekspozycją jubileuszowego roku. Zorganizowana w gościnnych progach Galerii Fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego im. E. Hanemana przy ul. Piotrkowskiej 102 wystawa „Fotohumanista 10-lecia” to podsumowanie tradycyjnych dorocznych konkursów, w którym członkowie Foto Humanum prezentują swoje najlepsze prace z zakresu fotografii humanistycznej. Dowiemy się, kto został – decyzją jury – „Fotohumanistą 10-lecia”, poznamy też laureatów najnowszego konkursu. Zapraszamy do ŁTF na godz. 18.
To, rzecz jasna, nie wszystkie wydarzenia jubileuszowego roku. Część mamy już za sobą (jubileuszowy plener, wernisaż wystawy Kasi Turkowskiej w Olimpijce, wystawa „Piotrkowska inaczej”), będzie się też działo latem a nawet jesienią. Śledźcie nasz profil na FB!